Column voorzitter februari

13 februari 2021


Het is inmiddels februari 2021 en ik mag me nu bijna twee maanden voorzitter noemen. Dankzij mijn medebestuursleden, oud-voorzitter Ferdy Wieland, de trainers en vele vrijwilligers raak ik steeds meer ingewerkt. Dat geldt ook voor onze nieuwe penningmeester Henk van Krugten. Hij is pas in functie, maar zijn kennis, kunde en groot verantwoordelijkheidsgevoel geven mij nu al het gevoel dat hij een grote aanwinst is voor het bestuur.
Toen ik op 17 december 2020 werd gekozen was ik zo trots als een pauw en dat gevoel is alleen maar gegroeid. Dat komt door het warme bad waar ik, mede dankzij Ferdy, in ben gekomen, maar zeker ook doordat ik zie dat tientallen vrijwilligers wekelijks, soms zelfs dagelijks, klaar staan voor onze club. Hier werd ik recent nogmaals mee geconfronteerd toen ik in de bestuursapp het filmpje zag van de tennishal in Winterswijk. Mijn bloeddruk liep sterk op en even was ik bang dat het onze hal was. Dit bleek niet zo te zijn, want WTC heeft helaas versneld afscheid moeten nemen van hun tennishal. Dat niet onze hal slachtoffer werd van de hevige sneeuwval is te danken aan onze vrijwilligers van de onderhoudscommissie. Dankzij hun inzet is de hal en ook een groot gedeelte van het park ontdaan van sneeuw. Wederom offerden zij veel van hun vrije tijd op om ons park te onderhouden en veilig te houden. Daar mogen we dankbaar voor zijn. ALTEC is meer dan tennissen, het is een plek waar we samen komen. We maken er vrienden en delen er vreugde en verdriet.

We zitten nu al bijna een jaar in de coronacrisis en we zullen nog even geduld moeten hebben voordat we weer ons normale leven terug hebben. Als ik om mij heen kijk realiseer ik me wat voor een gelukkig mens ik ben. Mijn vrouw, mijn kinderen en ik zijn gezond en wij hebben een vast inkomen. Dat geldt niet voor al onze leden. Er zijn leden die op dit moment worstelen met hun gezondheid, eenzaam zijn of hun stinkende best moeten doen om hun bedrijf overeind te houden. Ik wens iedereen die zich hierbij voelt aangesproken veel sterkte. We zien elkaar minder, maar laten we elkaar niet loslaten. Een telefoontje of appje van een vriend kan soms net even het verschil maken. Als wij als club iets kunnen betekenen voor je, laat het dan weten. Uiteraard kan ik niet beloven dat ik het probleem voor je als lid of sponsor kan oplossen, maar een luisterend oor heb ik altijd te bieden. Dat geldt ook als je goede ideeën hebt!

Nu de sneeuw langzaam smelt kunnen we ook weer tennissen. Het dubbelen zit er nog niet in, maar enkelen kan zeker op de buitenbanen. Oh ja, mocht er weer slecht weer komen. Netten naar beneden betekent niet spelen op die baan. We zitten nog even met de avondklok en verlagen daarom de tijd dat je een baan kunt reserveren naar 45 minuten. Zodoende kunnen er meer mensen spelen. Is er niemand? Dan kun je uiteraard doorspelen. Helaas kunnen we door de coronamaatregelen onze hal nog steeds niet gebruiken en zodra het kan zullen wij hem dan ook afbreken. Daar hebben we veel vrijwilligers bij nodig. We staan in goed contact met de gemeente en zodra het mag zullen wij een oproep doen. Help ons, want we hebben die twee banen hard nodig om iedereen te kunnen laten tennissen. Met het afbreken van de hal komt ook direct de vraag naar voren, hoe compenseren we de mensen die de hal hebben gehuurd maar er geen gebruik van konden maken? We zoeken als bestuur een goede oplossing. Daarbij ben ik ook direct eerlijk. Het gebrek aan inkomsten uit de bar en de hoge energie- en verzekeringskosten zorgen ervoor dat we erg afhankelijk zijn van o.a. regelingen van de Rijksoverheid. We komen hierop terug, maar we hopen ook op begrip. 

Hoe het jaar eruit gaat zien kan ik niet zeggen. Wel weet ik dat we elkaar weer gaan ontmoeten op ons prachtige park. Er zullen weer talloze potjes tennis worden gespeeld en ik weet zeker dat we weer met elkaar zullen proosten op het leven. Ik wens alle leden en hun dierbaren sterkte in deze pittige tijd. Geniet van het tennissen en kijk wat extra naar elkaar om. Wat extra aandacht kan soms verrassende gevolgen hebben.

Met sportieve maar bovenal hartelijke groet,  

Quinten Dikschei, voorzitter 

Nieuwscategorieën