Column voorzitter juli

25 juli 2021


De zomer is in volle gang en ik hoop dat je een prachtige vakantie tegemoet gaat. De één durft het buitenland te bezoeken, de ander blijft in eigen land of misschien wel gewoon thuis. Waar dan ook, heb het fijn met je geliefden en rust goed uit. Voor diegene die door moeten werken, succes! Ik hoop met heel mijn hart dat we het uitrusten nodig hebben, om in het najaar weer bijvoorbeeld najaars- en bedrijvencompetitie te kunnen spelen. Maar ook om in 2022 ons 75-jubileum (+1) te kunnen vieren! Na de zomervakantie gaan we een speciale feestcommissie vormen. Ben jij een goeie organisator, of juist een feestbeest, of wil je gewoon graag helpen…meld je dan bij ons ([email protected]) aan. Een leuke manier misschien wel om te ervaren hoe leuk het is om vrijwilliger te zijn bij Altec?!

Actieve jeugd(commissie)

Onze vrijwilligersorganisatie heeft niet stil gezeten de afgelopen weken. Zo vond in het weekend van 9, 10 en 11 juli het jeugdkamp plaats. Eerlijk is eerlijk, de jeugdcommissie heeft samen met onze trainer Arjan de aanwezige jeugd een fantastisch weekend bezorgd. Die vrijdag bestormden bijna 40 Altec-kinderen het centrum van Aalten op zoek naar ‘vossen’. Op zaterdag besloot ik rond het middaguur een kijkje te gaan nemen. Ik was benieuwd hoe de nacht was gegaan. Een enorm springkussen werd bezet door hyperactieve jonge leden, de vrijwilligers hadden hun ogen op half zeven hangen door het gebrek aan slaap, er werd getennist en ook speelden de kinderen vol enthousiasme ‘Bubbelbal’. Geweldig! We hopen binnenkort het gelijknamige bedrijf binnen te halen als sponsor, want we hebben een goed gevoel bij elkaar. Dat geldt ook voor onze sponsor Obelink, we hebben namelijk een aantal tenten gekregen. Top! Dat goede gevoel hebben wij trouwens met al onze sponsoren. Mooi om te zien hoe we elkaar kunnen versterken. Daar hebben we onze sponsorcommissie hard voor nodig en zij leveren puik werk!

Vrijwilligers zijn goud waard

Het is eigenlijk onvoorstelbaar hoeveel vrijwilligers er actief zijn op onze club. In de column van juni heb ik een oproep gedaan voor nieuwe vrijwilligers in de barcommissie. Dat heeft geholpen, met Rinia Stolte en Wolter Heersink hebben we er weer twee toppers bij. Daarentegen gaan er ook weer een paar. We hebben ook minder zichtbare vrijwilligers die ontzettend goed en belangrijk werk verrichten. Denk daarbij bijvoorbeeld aan onze vrijwilligers die druk zijn met de leden- en financiële administratie. Mede dankzij hen zijn we een financieel gezonde club en hebben we bijna 700 leden.

Gezonde club

Over gezonde club gesproken - een heikel punt wellicht - we worden door leden en ook door de overheid steeds meer gevraagd naar hoe het zit met ons ‘rookbeleid’. Hoezeer ik ook begrijp dat een sigaret/sigaar soms best lekker kan zijn past het steeds minder bij een sportvereniging. We moeten er samen over nadenken. Ik wil jullie dan ook vragen om jullie gedachten hierover met mij te delen. Ik wil wel beginnen met de oproep om niet meer in de buurt van de tennisbanen te roken.

Toekomstideeën

De vorige keer benoemde ik het al, we zijn aan het verkennen of de sport ‘padel’ iets voor ons is. Ons park zit vol en we kunnen geen tennisbanen opofferen met ons huidige ledenaantal. We kunnen dus mooie ideeën hebben, maar zonder grond zijn we snel klaar. Ik heb daarom contact opgenomen met de gemeente en die lieten er geen gras over groeien. Twee weken geleden hebben we een gesprek gehad met de wethouder Sport, Hans te Lindert, en wethouder Ruimtelijke Ordening, Ted Kok. Zij zien ook dat steeds meer verenigingen om ons heen padel omarmen en de sport in Nederland en Europa enorm snel groeit. We mogen van hen de oude ijsbaan opnemen in onze ideeën. Dat betekent dat er letterlijk ruimte is voor onze verkenning. Na de zomer gaan we een commissie opzetten die gaat onderzoeken of padel iets is voor onze club.   Het is tijd om me om te kleden en te kijken of ik mijn oudste zoon nog kan verslaan. Ik heb onze gloednieuwe baan 8 gereserveerd. Banen 6, 7 en 8 zijn weer vernieuwd, mede dankzij onze parkcommissie. Nieuwe banen moeten flink ‘betennist’ worden, dus maak er goed gebruik van deze zomervakantie.        

Ik hoop dat je een prachtige zomer hebt! Ideeën of tips? Mail mij op [email protected] of app/bel mij op 06 - 51320734.

Met sportieve maar bovenal hartelijke groet namens het bestuur, 

Quinten Dikschei
Voorzitter Altec

Nieuwscategorieën